Iti

EST SK CH, FI TVA, Eesti Meister SKs 2016, 2017, 2019, 2020, 2022

SK EMV 2018 2. koht, 2019, 2021 2.koht

EST AG CH, FI AG CH, DKELCH (Dansk Elitechampion)

TENDING BONFIRE alias ITI
Sündinud: 28.03.2014Aega võttis aga lõpuks sai asi teoks. Olin juba pikka aega unistanud uuest kustikast, kuid üks põhjus teise järel lükkasid seda sammu kogu aeg edasi. Ja nüüd, kus mul oli kindel soov saada kutsikas just sellest pesakonnast, siis ei olnud ma veel kaks nädalat enne kutsika loovutamist kindel, kas ma ikka saan omale kutsika või mitte. Ja nii nagu ka Dixi ja Rika puhul, ei olnud ka sel korral mul endal võimalust sõna sekka öelda kutsika valimisel, pidin leppima sellega, mille kasvataja mulle välja valis. Ja hetkel olen ma väga, väga rahul minule tehtud valikuga. Iti oli oma pesakonnas kõige väiksem (koju jõudes kaalus ta 3,5kg) ja kõige tumedam. Enne, kui ta sai oma pärisnime, hüüti teda "mustaks tüdrukuks". Iti kolm õde (Siiri, Trix ning Karma) ja kaks venda (Super ja Zap) on kõik väga reipad ja energilised ja kõigile on omane pidev saba liputamine. Üks ühine omadus on neil kõigil veel: nad kõik on kõvad kamandajad.

16. mai oli see kauaoodatud päev, mil sõitsin kutsika järele, ärevus oli suur. Kohale jõudes lahkus just üks kutsikatest ja alles olid jäänud vaid Iti ja Trix. Esimene kohtumine oli meeli liigutav - milline tunne hoida süles midagi imepisikest ja mõnusalt pehmet!


Autosõit Helsingisse aga oli kohutav - ma ei ole nii hirmsalt protestivat kutsikat varem kohanud. Mõtlesin, et no nii, nüüd olen küll portsu otsa sattunud. Veidi enne Helsingit (sõit kesti üle tunni veidi) jäi neiu lõpuks magama. Enne laevale minekut tegime vahepeatuse Anne Savioja juures, kus vapper neiu pistis rinda suuremate ja vanemate liigikaaslastega ning tutvus uute väljakutsetega- 


Laevareis Tallinna kulges väga rahulikult. Olin ettevalmistunud palju, palju hullemaks võttes arvesse autosõitu Helsingisse. Neiu käitus laevas tõsiselt hästi. Koju jõudes ootas meid ees tühi tuba, Rika ja Rolly olid läinud Saaremaala, kuhu ka meie järgmisel hommikul teele asusime. Esimene hommik uues kodus aga nägi välja järgmine:


Kogu mänguasjade arsenal oli kõik enda valdusesse taritud.

Teel Saaremaale üritas neiu ka veidi protestida autos, kuid õige pea loobus ja keeras ennast magama. Sadamas oli meil veidi ooteaega ja kasutasime seda kohe uue olustikuga tutvumiseks.
Peagi olime praamil ja sõit jätkus. Iti sättis ennast autos üsna mõnusalt sisse ja sai aru, et autosõit on üks vahva asi.Koju jõudes oli Iti rõõm missugune, kui nägi, et õuel on neljajalgsed. Sõprus Rollyga algas momentaalselt, kuigi Rolly sai õige pea aru, et on ikka üks tüütu tegelane. Rika aga ei tahtnud kuidagi olukorraga leppida ja üritas selgeks teha, kes on majas peremees. Kuid väike neiu ei lasknud ennast sellest karvavõrdki häirida. Ta lausa nautis Rika õrritamist.Iti uus elu võis alata. Veetsime esimese nädala uues kodus Saaremaal olles, kus Iti sai rahulikult oma uute omanike ja sõpradega tutvust teha. Uusi, huvitavaid ja põnevaid sündmusi toimus Iti jaoks iga päev.
Iti edaspidistest seiklustest võib lugeda juba jooksvalt blogist.


No comments:

Post a Comment